Home Σπορ Άρης Πετρ. : Πέρασε από την Καισαριανή, 2-0 τον Μικρασιατικό
Άρης Πετρ. : Πέρασε από την Καισαριανή, 2-0 τον Μικρασιατικό

0
0

Σε ένα ματς γεμάτο πάθος και με αρκετά νεύρα, ο Αρης Πετρούπολης νίκησε εκτός έδρας τον Μικρασιατικό με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πήραν την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι υπέστησαν τη δεύτερη ήττα τους σε ισάριθμα ματς, έχοντας και ένα ματς λιγότερο.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 32′ με τον Λεπτάκη. Στο 40’ ο Σαλαπάτας με φάουλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 68’ ο Λούρμπας με πλασέ έγραψε το τελικό 0-2. Στο 77’ υπήρξε συμπλοκή μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Όταν ηρέμησαν τα πνεύματα, ο διαιτητής Περράκης απέβαλε τους Καρατζά και Αποστόλου.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Γαλανάκης, Φραγκής, Καρατζάς, Φινέτης, Ξενάκης (59’ Μπιρμπιλής), Γκουρνέλος, Σμυρνάκης, Λαδάς (46’ Χαζίσας), Πετρίτσης, Λεπτάκης (71’ Βουτυράς), Χατζηστεφάνου.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Αποστόλου, Ζαχαράκης, Βλάχος, Λάπα, Καρδάμης, Ζήκος, Καραδήμας (59’ Αγγελόπουλος), Τρακόσης, Σιούτης (71’ Σαλατάς), Σαλαπάτας (77’ Βώσσος), Γκολφινόπουλος (94’ Ζαρκαδούλας).

ΠΗΓΗ: nfstudiosports.gr