Home Σπορ Ήττα για Ίριδα, νίκη για Ολυμπιάδα!
Ήττα για Ίριδα, νίκη για Ολυμπιάδα!

0
0

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Ίριδα και τέταρτη σερί νίκη για την Ολυμπιάδα. Η Ίριδα ηττήθηκε με 62-94 από τη ΦΕΑ, ενώ η Ολυμπιάδα επικράτησε με 69-67 του Αγίου Στεφάνου.

ΙΡΙΔΑ: ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ, 62-94 ΑΠΟ ΦΕΑ

Η κακή πρώτη περίοδος στοίχισε στην Ίριδα που ηττήθηκε με 62-94 από τη ΦΕΑ. Οι παίκτες του Κοντού προσπάθησαν στις επόμενες περιόδου να μαζέψουν τη διαφορά χωρίς όμως επιτυχία.

Η Ίριδα μετά από 6 αγώνες βρίσκεται στην 10η θέση με 8 βαθμούς (2-4, 340-420).

Δεκάλεπτα: 8-26, 25-49, 46-73, 62-94.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠ. (Κοντός, Μαντανίκας): Πουρνάρας 12 (1), Λυσανδρόπουλος 4, Μπίλης 7 (2), Βούρτσας 11 (2), Γονιδάκης 4, Θωμαδάκης 2, Τσατσάνης Π. 2, Καραδήμας 5 (1), Κιούκης 9 (1), Φανουργάκης 2, Καλλιμάνης 4.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς, Κουτσούκος): Αφαλίδης, Ρωμοσιός 20 (1), Μαστρογιάννης, Λουφόπουλος, Στεργιάκης 17, Τριχιάς 10 (1), Τσεκούρας, Δεληγιάννης 19 (3), Μπάτσος 3, Γιαννουλάκος 8, Καρβέλης 6, Καραλευθέρης 11.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.: ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ 69-67 ΤΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟ.

Δύσκολη νίκη στην παράταση πήρε η Ολυμπιάδα στην παράταση με 69-67 επί του Αγίου Στεφάνου.

Από την αρχή ο αγώνας πήγαινε στραβά για την Ολυμπιάδα που έβλεπε το διδυμο Αλαμάνου Αναγνωστόπουλου να φορτώνουν το καλάθι της. Για τρεις περιόδους ο Αγ. Στέφανος έδειχνε να έχει το πάνω χέρι καθώς προηγήθηκε με 50-36. Στην τέταρτη περίοδο οι παίκτες του Κακαλιά πήραν την κατάσταση στα χέρια τους. Με ένα σερί 21-7 οδήγησαν το ματς στην παράταση. Εκεί Γεωργούσης και Σκουφάκης έδειξαν το δρόμο για την τέταρτη νίκη της ομάδας τους.
Η Ολυμπιάδα μετά από 6 αγώνες βρίσκεται στην 6η θέση με 10 βαθμούς (4-2, 399-337).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 27-33, 36-50, 57-57 (κ.α.), 69-67

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.(ΚΑΚΑΛΙΑΣ-ΒΗΤΑΣ): ΚΑΚΑΛΙΑΣ, ΦΑΡΟΥΠΟΣ 2, ΤΣΑΚΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΥΣΗΣ 22(1), ΧΑΣΑΠΑΚΗΣ, ΑΧΤΙΠΗΣ 7(1), ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 4(1), ΜΠΑΤΙΣΤΑΚΗΣ 6, ΣΚΟΥΦΑΚΗΣ 19(1), ΝΙΝΟΣ 3(1), ΠΑΤΣΙΑΡΙΚΑΣ 6, ΔΕΡΒΕΝΤΖΗΣ.