Home Σπορ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, 69-75 ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ, 69-75 ΣΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

0
0

ΕΧΑΣΑΝ ΤΗΝ ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΟΙ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ ΚΑΙ ΗΤΤΗΘΗΚΑΝ ΑΠΌ ΤΗΝ ΔΙΨΑΣΜΕΝΗ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ

Με νέο προπονητή στον πάγκο της και παίζοντας με την πλάτη στον τοίχο η Ηλιούπολη αποδείχθηκε ότι είχε πιο ισχυρά κίνητρα και κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 75-69 στο ντέρμπι ουραγών με τους Αγίους Αναργύρους.

Οι φιλοξενούμενοι για ένα ημίχρονο έδειξαν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι με τον Γκανά να ντεμπουτάρει στον πάγκο είχαν καλύτερες επιλογές στην επίθεση και πήραν μία διαφορά 11 πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στην τέταρτη περίοδο κατάφεραν με σωστή διαχείριση να φτάσουν στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-16, 33-36, 57-46, 75-69

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΣΚΟΥΤΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΤΗΓΑΝΗΣ

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΚΑΝΑΣ-ΜΑΓΟΥΛΑΣ): ΣΠΑΝΟΣ 19 (2), ΠΟΥΛΗΣ 9 (1), ΒΑΒΥΛΑΣ, ΤΣΑΓΚΑΡΟΥΛΗΣ, ΚΟΥΝΤΟΥΡΗΣ, ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ 12 (2), ΔΑΜΙΓΟΣ 16 (3), ΚΩΣΤΑΣ, ΓΚΙΖΕΛΗΣ 3 (1), ΓΡΙΛΛΙΑΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 8, ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ 9 (1).

ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ (ΜΗΛΙΩΡΙΤΣΑΣ-ΦΑΣΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ): ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 6 (1), ΛΑΓΟΣ 3, ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ 30 (4), ΤΣΙΤΟΣ 5 (1), ΜΟΥΡΑΤΟΣ, ΠΕΤΡΑΣ 4 (1), ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ 2, ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ 12, ΧΑΝΙΩΤΗΣ, ΜΑΝΩΛΑΤΟΣ 5 (1), ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ 2.