Home Σπορ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΜΕ ΣΙΚΑΛΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ 0-0 ΜΕ ΚΑΒΑΛΑ!
ΑΙΓΑΛΕΩ: ΜΕ ΣΙΚΑΛΙΑ ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ 0-0 ΜΕ ΚΑΒΑΛΑ!

0
0

Ο ΣΙΚΑΛΙΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΩΤΗΡΙΕΣ ΕΠΕΜΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ – ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΜΠΛΑΝΚΟ

Αιγάλεω και Καβάλα έμειναν στο 0-0 στο «Μαυροθαλασσίτης» και μοιράστηκαν τους βαθμούς της ισοπαλίας.

Οι προβολείς είχαν πέσει πάνω στον Ίσμαελ Μπλάνκο που έκανε το ντεμπούτο του με το Αιγάλεω, αλλά την παράσταση έκλεψε ο συμπαίκτης του Σικαλιάς που απέκρουσε πέναλτι των φιλοξενούμενων και γενικότερα κράτησε ανέπαφη την εστία του.

Το πρώτο όχι του Σικαλιά ήταν στο 4′ Παπαδόπουλο, ενώ και στο τέλος του ημιχρόνου μπλόκαρε σουτ του Μαρκόπουλου.

Το β’ μέρος ξεκίνησε με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι που έδωσε ο διαιτητής στο 48′. Ο Σικαλιάς όμως απέκρουσε την εκτέλεση του Μαρκόπουλου! Στα τελευταία λεπτά το Αιγάλεω έπαιξε με… δέκα παίκτες αφού ο Σπυρόπουλος τραυματίστηκε αλλά καθώς είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές της ομάδας του απλά παρέμεινε στον αγωνιστικό χώρο.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Γράφας): Σικαλιάς, Συριόπουλος, Παπανικόλας, Σπυρόπουλος, Σταματάκης, Φαρινόλα (54′ Μαγκάκης), Τσίτσαρης (59′ λ.τ Μεγαρίτης), Μπλάνκο, Γκότοβος, Λάμπρου (43′ λ.τ Κατσικογιάννης), Μακρυγιαννης.

ΚΑΒΑΛΑ (Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Παπαστεριανός, Μαρκόπουλος, Γαβριηλίδης, Μελισσόπουλος (65′ Καθάριος), Κέρθι, Ορφανίδης (73′ Σουλεϊμάν), Μαϊδανός, Κουτσούμπας, Β. Παπαδόπουλος (87′ Θωμαϊδης).