Home Σπορ ΑΟ Άρης Πετρ.: Ασυντόνιστες οι γυναίκες 60-69 απο Ελευθερία Μ.
ΑΟ Άρης Πετρ.: Ασυντόνιστες οι γυναίκες 60-69 απο Ελευθερία Μ.

0
0

Ο τραυματισμός της Πλούμπη στην πρώτη μόλις περίοδο αποσυντόνισε τον Άρη και του στοίχισε την ήττα με 60-69 από την Ελευθερία Μοσχάτου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2.

Μέχρι το 15′ ο Άρης κατάφερε να βρίσκεται μπροστά στο σκορ, η συνέχεια όμως δεν ήταν καλή για την ομάδα του Γιαννουλάκη, που δεν μπόρεσε να βρει το αντίδοτο απέναντι στην εκρηκτική Χελιώτη που σημείωσε 34 πόντους.

Μετά την τρίτη περίοδο υπήρξε νευρικότητα και πολλά λάθη στην επίθεση των γηπεδούχων με τις Βινζηλαίου και Ναυροζίδου να προσπαθούν να σώσουν την κατάσταση. Η διαφορά στο σκορ ανέβηκε και στους 18 πόντους για την ομάδα του Μοσχάτου. Στα τελευταία 4 λεπτά οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν όλες τις παίκτριες τους και οΆρης βρήκε την ευκαιρία να κλείσει τη διαφορά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-15, 33-36, 45-54, 60-69

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗΣ, ΤΣΟΥΜΑΝΗ): ΝΑΥΡΟΖΙΔΟΥ 16(1), ΓΟΥΛΑ Π. , ΜΑΡΙΝΗ 8, ΒΙΝΤΣΙΛΑΙΟΥ Α. 24(1), ΚΑΒΒΑΔΙΑ 2, ΠΛΟΥΜΠΗ , ΑΡΒΑΝΙΤΗ 6, ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗ, ΛΙΓΚΡΗ, ΦΑΣΟΥΡΑ 4, ΚΟΜΜΑΤΑ.

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ( ΤΣΑΡΑΠΑΤΣΑΝΗΣ, ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ): ΚΑΚΛΕΑ 5(1), ΤΖΟΥΓΚΡΑΚΗ 3(1), ΧΕΛΙΩΤΗ 34, ΜΙΧΟΥ 2, ΖΑΧΑΡΑΚΗ , ΣΠΑΘΑΡΗ 8(2), ΚΑΛΑΓΙΑ , ΜΠΑΜΠΗ , ΞΕΠΑΠΑΔΕΑ 10 (2), ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΥ 5(1), ΚΡΙΤΣΑΛΟΥ 2.