Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ(Α): ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΤΣ, 98-79 ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΑ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ(Α): ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΤΣ, 98-79 ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

0
0

Ο ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

Ντέρμπι στα χαρτιά αποδείχθηκε ο αγώνας του Άρη με τον Μαραθώνα όπου οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν με 98-79.

Οι παίκτες του Αρχιμανδρίτη κάνοντας ίσως το καλύτερο ξεκίνημα από όσους αγώνες έχουν παίξει μέχρι σήμερα πήραν από την αρχή διψήφια διαφορά πόντων.

Με τον Καρτσωνάκη να σημειώνει τέσσερα τρίποντα στη δεύτερη περίοδο ο Άρης έκλεισε το ημίχρονο έχοντας ένα προβάδισμα 19 πόντων (56-37). Στο δεύτερο ημίχρονο το επιθετικό κρεσέντο του Άρη συνεχίστηκε εκτοξεύοντας τη διαφορά πάνω από τους 20 πόντους. Στην τελευταία περίοδο παίχθηκε πιο ελεύθερο μπάσκετ με τους φιλοξενούμενους να ρίχνουν τη διαφορά οριακά κάτω από τους 20 πόντους.

Ο Άρης μετά από 6 αγώνες παραμένει στην 3η θέση με 11 βαθμούς (6-0, 407-349)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-18, 25-19, 21-17, 21-25

ΑΡΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΓΡΑΒΑΛΟΣ): Ελευθερίου, Βενιτουράκης 12, Καρτσωνάκης 29(8), Γιαννακόπουλος 12(1), Σταύρος 7, Βεντούρης, Ζήκας 11, Φάσουρας 2, Τασούλας 17, Γλυκός 2, Κατσοχειράκης 6, Σερεπίσος.

ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ (ΤΣΑΦΑΡΑΣ): Κουτσογιαννόπουλος, Μπίμπας, Βασιλόπουλος, Συγγούνας  Ε. 19(1), Συγγούνας Δ., Κωνσταντόπουλος 4(1), Ντάσης 8, Γεραμάνης 31(1), Ευαγγέλου 12(2), Μάρκου 3, Πρίφτης, Δαγκλής 2.