Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ, 68-70 ΑΠΟ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΔΕΥΤΕΡΗ ΗΤΤΑ, 68-70 ΑΠΟ ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ

0
0

ΜΕ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ο ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ΜΕΙΩΣΕ ΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ , ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΝ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ!

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε ο αγώνας στη Νέα Μάκρη από τον οποίο ο Άρης Πετρούπολης έφυγε ηττημένος με 68-70.

Σε ένα παιχνίδι με πολλή δύναμη και πάθος, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 13 πόντους στο ημίχρονο. Στην Τρίτη περίοδο αντέδρασαν με τους Τασούλα και Σταύρο να μειώνουν στους δύο πόντους. Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση των παικτών του Άρη και πήραν τη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-11, 21-17, 10-21, 19-19

ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ (ΜΠΟΥΤΖΗΣ): Σταμάτης 17(1), Χουλάρας 7, Τσάπας, Μεγαγιάννης 6, Μπούτζης Ι. 12(2), Δραγάνης, Αναματερός, Δήμητσας 20, Μπούτζης A. 4,  Τσιμπέρης 2, Μιχάλας 2.

ΑΡΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΓΡΑΒΑΛΟΣ): Ελευθερίου,  Βενιτουράκης 15(1), Σερεπίσος, Γιαννακόπουλος, Σταύρος 24(2), Βεντούρης, Ζήκας 5, Φάσουρας, Τασούλας 11, Γλυκός 2, Κατσοχειράκης, Καρτσωνάκης 11(2)