Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ, 83-73 ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ [video]
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ, 83-73 ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ [video]

0
0

ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ (Κ.Α. 67-67) ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΟΥ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΠΙΚΡΑΤΩΝΤΑΣ ΜΕ 83-73 ΤΟΥ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ

Την πρόκριση στην παράταση πήραν οι έφηβοι του ΑΟ Άρης Πετρ. στην επόμενη φάση νικώντας το Παγκράστι μ 83-73 (κ.α. 67-67).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Κατάφεραν και ξέφυγαν ακόμη και με 14 πόντους διαφορά στο ημίχρονο. Στο β’ μέρος το Παγκράτι ανέβασε σταδιακά την απόδοσή του και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να περάσει και με ένα πόντο μπροστά. Ο Γιαννακόπουλος με μία βολή κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Γιαννακόπουλος στην αρχή έδωσε αέρα 7 πόντων στον Άρη και στη συνέχεια ο Σερεπίσος διατήρησε το προβάδισμα ευστοχώντας κυρίως από τη γραμμή των φάουλ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-13, 40-26, 55-46, 67-67(Κ.Α.), 83-73 (ΠΑΡ.)

ΑΡΗΣ (ΓΡΑΒΑΛΟΣ): Σερεπίσος 29(4), Συκαράς, Τραχίλης, Χασουλίδης 3, Τεμπέλης, Γλυκός 9(3), Κατσοχειράκης 7, Τσουμπός Α., Τσουμπός Ν. 5(1), Γιαννακόπουλος 30(4), Λάμπουρας, Σφηνιάς.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ): Μάλο, Χνάρης 18(3), Φορτούνας 2, Αντωνίου 7, Τσαλαπατάνης, Χατζέλης 4, Αλεξανδράκης 8, Ποδάρας 4, Ζαφείρης 13(1), Δαμιανός 4, Σιούτης, Ρέτζο 13.