Home Σπορ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 5-0 ΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΗ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 5-0 ΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

0
0

Σαρωτική η Αναγέννηση Πετρούπολης στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος επικράτησε με 5-0 του Θεμιστοκλή.

Οι γηπεδούχοι δεν συνάντησαν ιδιαίτερα προβλήματα από τον αντίπαλο και άνοιξαν το σκορ στο 11 με πλασέ του Λιάπη, ενώ τρία λεπτά αργότερα (14’) ο Τσέπας με κοντινό σουτ έκανε το 2-0, που ήταν και σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Αναγέννηση συνέχισε να είναι κυριάρχη και στο 53΄ο Δίπλαρης με πλασέ σημείωσε το 3-0. Ο Δίπλαρης με πέναλτι σημείωσε το 4-0 στο 63’, ενώ το τελικό 5-0 πέτυχε με σουτ ο Ζούμης στο 77’. Στο 58’ ο Τσαούσι με σουτ σημάδεψε το δοκάρι.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ματούδης, Σχίζας (46’ Ντατσόπουλος/75’ λ.τρ. Μαρκοτσάι), Νικολάου (46’ Αναγνωστόπουλος), Χριστοδουλάκης, Τσόπας, Μαχαίρας, Λιάπης (75’ Γκέλμπεσης), Δήμας, Τσαούσι (67’ Ζούμης), Δίπλαρης, Κώτσιας.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ: Τσιλιμαντός, Φραγκιδάκης, Παυλόπουλος, Αλεξανδρής Α-Π, Κωνσταντάρας (46’ Αλεξανδρής Α.), Βίλα, Λιαμπότης (60’ Αχτίπης), Παπαδόπουλος (50’ Αλεξίου), Διαμαντόπουλος, Τζαβάρας, Κανελλόπουλος.