Home Σπορ ΑΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ, 2-1 ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΪΚΟ
ΑΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ, 2-1 ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΪΚΟ

0
0

ΜΕ ΛΕΡΟΥΤΣΟ ΚΑΙ ΝΙΚΟΛΙ Ο ΑΣ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. ΕΦΥΓΕ ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΥΡΩΝΑ

Την πρώτη του νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές σημείωσε ο Άρης Πετρούπολης που επιβλήθηκε με 2-1 εκτός έδρας του Αθηναϊκού.

Το ματς ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Στο 18΄ο Αθηναϊκός ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Σκούμα, αλλά ο διαιτητής δεν το καταλόγισε. Στο 25’ ο Λερούτσος ανατράπηκε στην περιοχή και κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Νίκολι και άνοιξε το σκορ.  Στο 30’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Στρατιδάκη μετά από κόρνερ.

Στο 62’ ο Λερούτσος σημείωσε το 2-1 μετά από σέντρα του Νίκολι.

Οι «λόρδοι» θα μπορούσαν να ισοφαρίσουν στο 89’ αλλά το σουτ του Σκούμα κατέληξε άουτ.

Ο Άρης μετά από τρεις αγωνιστικές έχει 4 βαθμούς (1-1-1, 2-2) και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμλογίας.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Μανωληκίδης, Λαζάρου (65′ Λεπτάκης), Τσολάκος, Βασιλείου, Φυσαράκης, Χοτζάι, Παπαδήμας, Βέλλης, Στρατιδάκης, Τσονάκης (56′ Οικονόμου), Σκούμας.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Παχατούρας, Λάπα, Κόμης, Βασιλάκος Β., Τσούκης, Ταχιράι, Νίκολι (84′ Παπαευθυμίου), Χριστούλης, Καραδήμας (73′ Κατσούλας), Λερούτσος (91’ Μπούσι), Τρακόσης (94’ Βασιλάκος Η.).