ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΑΙ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ

0
0

ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ ΚΑΙ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ ΞΕΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΕΜΠΟΔΙΟ ΤΟΥ ΠΕΡΑ

Aν και έπαιξε χωρίς τους οπαδούς του, καθώς ο αγώνας ήταν κεκλεισμένων των θυρών, το Αιγάλεω επικράτησε με 93-78 του Πανελευσινιακού.

Η ομάδα του Σορώτου δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα κατάφερε από το δεύτερο δεκάλεπτο να ξεφύγει στο σκορ με τη διαφορά να αγγίζει ακόμη και του 21 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι στην τέταρτη περίοδο μείωσαν προσωρινά στους 8 πόντους αλλά η προσπάθεια τους δεν είχε συνέχεια.

Το Αιγάλεω με 31 βαθμούς (12-7) βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-25, 51-42, 74-61, 93-78

ΑΙΓΑΛΕΩ (ΣΟΡΩΤΟΣ): Κυριακόπουλος 11 (1), Τσαμπής 18, Αγγελόπουλος 12 (3), Καράβολας 35 (5), Κούρτης 17 (2), Αγγ.Οικονομόπουλος 4, Τσακίρης, Τσιαμπάς, Νικολακάκος, Κ.Οικονομόπουλος

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ – ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ): Μπάλλας 10 (2), Καράμπελας 6 (2) Κ.Κεφαλάς 7, Σταθόπουλος 11 (1), Ψαρόπουλος 17 (1), Παπαδιονυσιου 22 (6), Αναγωνστόπουλος 5, Κρασάκης. Μπγιάλας.

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: ΔΙΠΡΟΣΩΠΗ Η ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 73-61 ΤΟ ΠΕΡΑ

Ανακάμπτοντας στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση Ιλίου νίκησε το Πέρα με 73-61 ισοφαρίζοντας σε 1-1 τις νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την ομάδα του Ιλίου που είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Πανούλια βρήκαν τις λύσεις και με τους Μπολάτογλου και Μανταλβάνο έκαναν την ανατροπή και πήραν τη νίκη.

Η Ένωση Ιλίου έτσι βρίσκεται στην 5η θέση με 24 βαθμούς (9-6) αλλά και έναν αγώνα λιγότερο

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-21, 32-36, 49-46, 73-61

ΈΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (ΠΑΝΟΥΛΙΑΣ-ΒΕΛΤΣΙΣΤΑΣ):  Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 8 (1), Γεροκώστας 2, Φουντάς 6 (1), Ραλλάκης 6, Κατσαρός, Ραλλάκης, Μπολατόγλου 19 (2), Μπελλάς Οδ. 9 (1), Μανταλβάνος 21, Τσιουμπρής 2, Βάτσιος. Δαρμής.

ΠΕΡΑ (ΓΚΑΝΑΒΙΑΣ): Βάρδαλος 2, Μαντάκας, Βλάχος 2, Δρόσος, Βλάχος 13 (1), Ζακυνθινός 3 (1), Τσολάκης 10 (1), Πεφάνης, κεφαλάς 9, Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 17, Καβαλαράκης 3.