Home Σπορ ΓΣ Πετρ.: ‘Ηττα σοκ οι γυναίκες, 2-3 σετ από ΧΑΝΘ [pics]
ΓΣ Πετρ.: ‘Ηττα σοκ οι γυναίκες, 2-3 σετ από ΧΑΝΘ [pics]

0
0

Την ήττα με 2-3 σετ γνώρισε ο ΓΣ Πετρούπολης εντός έδρας από τη ΧΑΝΘ, μένοντας έτσι και την τρίτη αγωνιστική χωρίς νίκη (1β, 2-9 σετ).

Η ομάδα του Παπαϊωάννου έχασε μοναδική ευκαιρία να πάρει τη νίκη, καθώς προηγήθηκε με 2-0 σετ και 14-9

Τα κορίτσια του ΓΣΠ φάνηκαν να χαλαρώνουν στο σημείο αυτό, το οποίο και εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι.

Η κακή υποδοχή και οι κακές επιλογές στην επίθεση στοίχισαν το τρίτο σετ στις γηπεδούχους που δεν μπόρεσαν ανακάμψουν στο υπόλοιπο του αγώνα.

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, η ΧΑΝΘ νίκησε με 3-2 την Πετρούπολη στην Αθήνα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρέθηκε πίσω με 2-0 σετ αλλά με ανατροπή διαρκείας, πήρε το δίποντο της νίκης.

Τα σετ: 2-3 (25-20, 26-24, 17-25, 25-27, 12-15)

ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Παπαϊωάννου): Μασούρα, Καράτερζη, Κατσιμπούλα, Καπνιά, Φωκιανού, Εικοσπεντίδου / Πολίτη (λ), Πανοπούλου, Σκλιβανίτη.

ΧΑΝΘ (Ντινόπουλος): Κουνουπίδου, Βέλλιου, Κουρτίδου, Σωτηρίου, Αρμουτάκη, Αλτίνη / Τσαγκαράκη (λ), Κουτρουμπή, Δόση, Αβδελά.