Home Σπορ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝ.: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, 80-82 ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝ.: ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ, 80-82 ΑΠΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

0
0

ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΛΕΨΕ Η ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝ. ΓΙΑ ΤΗ ΝΊΚΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΣΕΝΟΠΟΥΛΟ ΝΑ ΛΥΤΡΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΟΥΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ

Με κορυφαίο τον Κονονίδη (18π.) η Δάφνη έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, που τελικά επικράτησε με 82-80.

Για άλλη μία φορά οι ερυθρόλευκοι έδειξαν αστάθεια στο παιχνίδι τους και δεν μπόρεσαν να πάρουν μία διαφορά ασφαλείας. Σε αυτό συνέβαλαν και οι ίδιοι οι οπαδοί τους που ανάβοντας καπνογόνα προκάλεσαν τη διακοπή του παιχνιδιού στη δεύτερη περίοδο. Σε σημείο μάλιστα που Χρηστίδης και Πετρόπουλος έδειχναν ζεστοί και είχαν δώσει μια διαφορά έξι πόντων στην ομάδα του Πειραιά. Το αποτέλεσμα ήταν οι φιλοξενούμενοι να βγουν εκτός ρυθμού και η Δάφνη να μείνει κοντά στο σκορ και να διεκδικήσει τη νίκη μέχρι τα τελευταία λεπτά.

Η Δάφνη Δαφν. μετά από 15 αγώνες βρίσκεται στη 6η θέση με 22 βαθμούς.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κάρδαρης-Σκούτας-Γιακείμη (Άκελ)

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-24, 49-50, 62-67, 80-82

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝ. (ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ): Τοπάλι 10 (1), Σταυρακούκας 3 (1), Κουφόπουλος 7 (1), Δομπρογιάννης 6, Αγγέλου 10 (2), Καννάς, Φιλιππάκος 8, Γκάτζο 9 (1), Μπάλος, Αρνόκουρος 4, Κανονίδης 18 (2), Κουρτίδης 5 (1).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΤΣΑΛΔΑΡΗΣ): Νικολαΐδης 6, Πετρόπουλος 26 (5), Νοέας 2, Καμπούρης, Τζόλος 6 (1), Αρσενόπουλος 21 (2), Χρηστίδης 14, Μελισσαράτος 4, Νίκου 3 (1).