Home Σπορ ΙΡΙΔΑ:ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ, 73-43 ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞ.
ΙΡΙΔΑ:ΔΙΠΛΟ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ, 73-43 ΤΗΝ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞ.

0
0

ΔΕΝ ΙΔΡΩΣΕ Η ΙΡΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΥ ΣΤΡΕΦΗ

Δεν κουράστηκε ιδιαίτερα η Ίριδα να πάρει την πρώτη της νίκη με 73-43 εκτός έδρας επί της Υπεροχής Εξαρχείων.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα και είχαν τον πλήρη έλεγχο στον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο και κυρίως στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι που είχαν πολλές απουσίες πέταξαν «λευκή πετσέτα». Εντυπωσιακή για μία ακόμη φορά η εξέδρα των γηπεδούχων που δεν σταμάτησε να τραγουδά ούτε ένα λεπτό.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-17, 16-39, 31-55, 43-73

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΟΡΦΑΝΟΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ (ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ-ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΓΚΟΤΣΑΣ 6 (1), ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ 5 (1), ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΚΟΦΑΣ 6 (1), ΚΑΝΤΖΙΛΙΕΡΗΣ, ΝΑΞΑΚΗΣ, ΤΣΟΥΠΡΗΣ 7 (1), ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ 3, ΝΙΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ 4, ΜΠΟΥΡΑΣ 2, ΟΟΥΕ 2.

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΟΠΑΚΑΣ): ΠΟΥΡΝΑΡΑΣ 12 (2), ΚΥΠΡΙΤΙΔΗΣ, ΜΙΖΑΛΗΣ, ΛΥΣΑΝΡΟΠΟΥΛΟΣ 3 (1), ΚΙΟΥΚΗΣ 16, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 9, ΒΟΥΡΤΣΑΣ 5 (1), ΤΟΛΙΟΣ 8 (1), ΤΣΙΡΙΓΚΑΣ, ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΣ 8, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ 1, ΧΑΪΔΕΜΕΝΟΣ 11.