Home Σπορ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.: ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ 66-61 ΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡ.: ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ 66-61 ΤΟΝ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ

0
0

ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΗΝ ΤΕΛΤΥΑΤΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ Η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΕΦΤΑΣΕ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σημαντική εκτός έδρας νίκη πήρε η Ολυμπιάδα με 66-61 επί του Θεμιστοκλή Αιγάλεω.

Οι φιλοξενούμενοι που στο πρώτο ημίχρονο έδειχναν να ελέγχουν το ματς, βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο τέλος της τρίτης περιόδου και χρειάστηκαν να κάνουν την ανατροπή στην τελευταία περίοδο και να πάρουν το ροζ φ.α.

Μετά από τέσσερις αγώνες η Ολυμπιάδα βρίσκεται στην 8η θέση με 6 βαθμούς (2-2, 300-284).

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-18, 28-37, 50-44, 61-66

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΠΟΥΚΑΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. (ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ): Αρτσανός, Ηλιόπουλος-Οντοεμελάμ 10 (2), Λαρεντζάκης 8 (2), Κουτουβάς 18 (4), Καυκής, Μανό, Σπανίδης, Σωτηρίου 2, Καρτσούνης, Πλούμης 17, Αναστόπουλος, Γονιδάκης 6.

ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΝΤΩΝΑΤΟΣ-ΑΚΤΥΠΗΣ): Τσάκος 15 (4), Τσετσώνης 6 (2), Χρονόπουλος 25 (2), Πετρόπουλο 4, Λέσι, Κακαλιάς, Καρμίρης 3, Σταϊκόπουλος, Σκάρπας, Σκουφάκης 9, Φίλιος 4, Ζάρρας.