Home Σπορ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΜΕ ΓΚΡΕΪ ΣΤΟΥΣ «16», 78-75 ΤΗΝ ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: ΜΕ ΓΚΡΕΪ ΣΤΟΥΣ «16», 78-75 ΤΗΝ ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ

0
0

ΨΥΧΩΜΕΝΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ 78-75 ΤΗΝ ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ «16» ΣΤΟ BCL

Σε ένα ματς που έσπασε καρδιές το Περιστέρι με τον Γκρέι να σημειώνει 22 πόντους πήρε μία μεγάλη πρόκριση νικώντας την Μπάμπεργκ με 78-75.

Στο πρώτο ημίχρονο το Περιστέρι έδειξε να έχει τον έλεγχο στο σκορ, χωρίς όμως να μπορεί να πάρει μία διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάμπεργκ ξεκίνησε πιο δυνατά πήρε το προβάδισμα, αλλά το Περιστέρι έμεινε κοντά στο σκορ. Ο κορυφαίος Γκρέι με ένα καταπληκτικό καλάθι έδωσε το προβάδισμα στο Περιστερι 77-75 18’’ πριν το τέλος. Η Μπάμπεργκ προσπάθησε να στείλει το ματς στην παράταση, αλλά η άμυνα των γηπεδούχων της είπαν με τον Μάρεϊ να είναι ο αρνητικός πρωταγωνιστής των φιλοξενουμένων. Μεγάλη εμφάνιση και από τον Μορέιρα με 20 πόντους και έξι ριμπάουντ.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-18, 41-40, 59-58, 78-75

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπανικολόπουλος): Μπλέικ 4, Γκρέι 22 (3), Χάτσερ 10 (2), Μορέιρα 20, Μόουζες 14, Αγραβάνης, Κάζινς 2, Καράμπελας 2, Σαλούστρος 2, Σκορδίλης 2.

ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ (Μόορς): Λι 11 (3), Μάρεϊ 13, ΜακΛιν 5 (1), Σενγκφέλντερ 6 (2), Τέιλορ Κ. 19 (1), Άτκινς 1, Χάρις 13, Ολίντε, Τέιλορ Μπ.