Home Σπορ ΑΙΓΑΛΕΩ: ΑΝΙΚΗΤΟ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ, 101-79 ΤΟΝ ΕΣΠΕΡΟ
ΑΙΓΑΛΕΩ: ΑΝΙΚΗΤΟ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΟΥ, 101-79 ΤΟΝ ΕΣΠΕΡΟ

0
0

ΧΕΙΑΣΤΗΚΕ ΕΞΤΡΑ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙ ΤΟ ΑΗΤΤΗΤΟ ΤΟ ΑΙΓΑΛΕΩ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΟΝ ΕΣΠΕΡΟ

Στην παράταση κατάφερε το Αιγάλεω να επικρατήσει του Έσπερου με 101-79 για την 15η αγωνιστική της Β’ Εθνικής.

Σε μία εκρηκτική ατμόσφαιρα λόγω της ύπαρξης οπαδών των δύο ομάδων ο αγώνας διακόπηκε στο τέταρτο λεπτό με τους διαιτητές να ζητούν εκκένωση των εξεδρών. Μετά από μερική εκκένωση ο αγώνας ξεκίνησε με τον Έσπερο να ελέγχει πλήρως τον ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο. Την τρίτη περίοδο το Αιγάλεω ξαναμπήκε στον αγώνα, αλλά βρέθηκε 1’44’’ πριν το τέλος του αγώνα να χάνει με 82-74. Το Αιγάλεω δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με τρίποντο του Κυριακόπουλου 4’’ πριν το τέλος το Αιγάλεω κατάφερε να στείλει στην παράταση τον αγώνα.   Στην παράταση η  ομάδα του Κώστα Σορώτου προηγήθηκε με 93-85, ο Έσπερος αντέδρασε και με τρίποντο του Θεοδοσίου στα 21” μείωσε σε 97-96, Τσιαμπάς με βολές και ο Κούρτης με λέι απ έγραψαν το τελικό 101-97.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-27, 39-45, 62-67, 84-84 (κ.α.), 101-97

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στρέμπας-Λαζαρίδης-Ασλανίδης

ΑΙΓΑΛΕΩ (ΣΟΡΩΤΟΣ): Καράβολας 32(4), Κυριακόπουλος 21(5) , Δόξας 18(1), Αγγ.Οικονομόπουλος 15(3), Κούρτης 13(1) ,Αγγελόπουλος 5, Κ.Οικονομόπουλος 2,Τσιαμπάς 2, Νικολακάκος, Τσακίρης.

ΈΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ): Ντακούλιας 30(6), Ματαλιωτάκης 19., Ν.Χαρούνι 8, Ευστρατίου 8, Γκαιτάσοφ 8, Καπώνης 6(1), Θεοδοσίου 6(2), Χατζηκίδης 4(1), Αγγελόπουλος 4, Κλ.Χαρούνι 2, Βάρσος, Γεωργιάδης.