Home Σπορ ΑΙΜΟΣ: ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΗΤΤΑ, 1-5 ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΑ ΧΑΪΔ.
ΑΙΜΟΣ: ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΗΤΤΑ, 1-5 ΑΠΟ ΑΣΤΕΡΑ ΧΑΪΔ.

0
0

Με σκορ 5-1 πέρασε ο Αστέρας Χαϊδ. από την έδρα του Αίμου Πετρούπολης.

Ο Αστέρας κυριάρχησε πλήρως στο πρώτο ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ στο 14’ με τον Χρυσοχόο (0-1), ενώ στο 23’ ο Πρίσκος σημείωσε το 0-2. Ο Καραγεώργος με πέναλτι πέτυχε το 0-3 στο 40’, και στο 43’ το 0-4 με τον ίδιο παίκτη, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Αίμος πίεσε για να μειώσει στο σκορ. Έχασε πέναλτι στο 65’ με τον Βγενή (απέκρουσε ο Σταυρίδης) και κατάφερε στον 78’ με σουτ του Σταθόπουλου να μειώσει σε 1-4. Το τελικό 1-5 πέτυχε ο Σπυρόπουλος στο 85’ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΑΙΜΟΣ: Ζέζας, Δημητρίου, Σάμι, Παπαντωνόπουλος, Κάντζιος, Καλμανίδης (80’ Κουκλίνος), Λεγάκης, Ρούπας (46’ Παυλάκος), Βγενής, Μανταλόβας (70΄Δασκαλάκης), Μπενέας (46΄Σταθόπουλος)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔ.: Σταυρίδης (87’ Τσακαλάκης),  Κιούρκτσης (Ποιραζίδης), Γκιόκας (87’ Λέλης), Κωστάκος, Ζαχαρόπουλος (59’ Καραγιάννης), Μπούρας, Χρυσοχόος, Χαραμής, Καραγεώργος, Σπυρόπουλος, Πρίσκος (59’ Μουστάκας)