Home Σπορ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.: ΣΚΟΝΤΑΨΕ 2-2 ΜΕ ΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.: ΣΚΟΝΤΑΨΕ 2-2 ΜΕ ΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ

0
0

ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΟ 2Ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΛΗΡΩΣΕ Η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ «ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΣ» ΤΟ ΒΑΘΜΟ ΤΗΣ ΙΣΟΠΑΛΙΑΣ ΣΤΑ ΠΑΤΗΣΙΑ

Το κακό δεύτερο ημίχρονο στοίχισε δύο βαθμούς στην Αναγέννηση που αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας  2-2 με τα Πατήσια.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12′ με σουτ του Γογώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή ισοφαρίζοντας στο 47′ με κεφαλιά του Κρασνίκι , ενώ στο 50′ ο Παναγόπουλος με μακρινό σουτ έκανε το 1-2. Την παρτίδα έσωσε ο Σχίζας που ισοφάρισε σε 2-2 στο 73’ με σουτ.

Μετά από 5 αγώνες η Αναγέννηση έχει 10 βαθμούς (3-1-1, 9-3 γκ.) και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Βλαβιανός, Ασημακόπουλος (50′ λ.τ. Ζαχαριάς), Ντατσόπουλος, Κατσιμπούλας (67′ Τσέλιος), Χριστοδουλκης, Ορφανάκος (70′ Μαρκοτσάι), Ιωάννου (56′ Σχίζας), Μαχαίρας, Γογώνας, Βαφειάδης, Γκελμπέσης.

ΠΑΤΗΣΙΑ: Κανελλόπουλος, Τσαφώνης, Στέφα, Ορφανός, Κορρές, Σοατζόγλου, Βαμβακίδης, Σαραγούδας, Κρασνίκι, Παναγόπουλος (90′ Σερίφης), Δημόπουλος (65′ Μπελεχρής)(85′ λ.τ. Χαρίτος).