Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Πιο κοντά στα μπαράζ, 68-57 τον Χολαργό! [VIDEO]
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Πιο κοντά στα μπαράζ, 68-57 τον Χολαργό! [VIDEO]

0
0

Μία ανάσα από τα μπαράζ ανόδου είναι πλέον ο Άρη Πετρ. μετά τη νίκη του με 68-57 επί του πρωτοπόρου Χολαργού

Σπουδαία εντός έδρας νίκη πέτυχε ο Άρης με 68-57 επί του Χολαργού, υποχρεώνοντάς τον στη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα και  διατηρώντας στο ακέραιο τις δικές του ελπίδες για την κατάκτηση της δεύτερης θέσης.

Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκαν οι γηπεδούχοι. Εντυπωσιακός στο πρώτο ημίχρονο διέλυσε την άμυνα των φιλοξενούμενων και προηγήθηκε με 23 πόντους διαφορά 48-25. Οι πρωτοπόροι του ομίλου, όπως ήταν φυσικό αντέδρασαν στο τρίτο δεκάλεπτο και «πλήρωσαν» με το ίδιο νόμισμα τον Άρη πετυχαίνοντας ένα επιμέρους σκορ 8-23, μειώνοντας στους οκτώ πόντους (56-48). Οι παίκτες του Αρχιμανδρίτη έδειξαν να χάνουν την συγκέντρωσή τους και βρέθηκαν στα μισά της τέταρτης περιόδου να προηγούνται μόλις με τέσσερις πόντους (58-54). Στο σημείο αυτό ο Άρης αντέδρασε και βάζοντας την μπάλα στην ρακέτα κατάφερε να πάρει τους πόντους που χρειαζόταν και να πάρει το ροζ φ.α.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-8, 20-17, 8-23, 12-9

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.( ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ): Καγκαράκης, Βενιτουράκης 8(2) Ελευθερίου, Κουτσούκης 11(3), Σταύρος 10, Κώτσιας 9, Σερεπίσος 20(2),  Τασούλας 8,  Χαϊδεμένος 2, Καρδάσης

ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΗΡΑΚΛΕΙΑΝΟΣ): Μπάρμπας 14, Τσουβελεκάκης 3 (1), Ανδρικόπουλος 5(1), Ραπτίδης 7, Αντωνόπουλος 17 (3), Λιγνός, Κώτσος 8, Δευτερέβος 3, Συμεωνίδης.

ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΥΤΙΣΜΟ!

Ένα σημαντικό δρομικό δρώμενο διοργανώνεται, την Κυριακή 3 Απριλίου, στον Χολαργό. Με σύνθημα το «Τρέχουμε για τον αυτισμό» ο Δημοτικός Οργανισμός Αθλητιμού – Πολιτισμού – Περιβάλλοντος του Δήμου Χολαργού – Παπάγου μαζί με τον ΚΟ Χολαργού διοργανώνουν τον 6ο Αγώνα Δρόμου Πόλης. Πρόκειται για ένα αγώνα δρόμου τριών διαδρομών. Δύο για ενήλικες στα 5 χλμ και 10 χλμ. Και έναν παιδικό στα 1000 μ.