Home Σπορ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ FINAL 4 ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΣΚΑ
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ FINAL 4 ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΣΚΑ

0
0

Την πρόκριση στο final 4 του Κυπέλλου ΕΣΚΑ κέρδισε ο Άρης Πετρούπολης που νίκησε δύσκολα τα Γλυκά Νερά με 67-66.

Δύσκολη νίκη και πρόκριση στο final 4 του Κυπέλλου ΕΣΚΑ πήρε ο Άρης Πετρούπολης, που επιβλήθηκε με 67-66 των Γλυκών Νερών, χάρη σε ελεύθερη βολή του Κανελλόπουλου.

Ο Άρης αν και δεν βρέθηκε σε καλή μέρα κατάφερε να πάρει τη πολυπόθητη νίκη και πρόκριση στα τελευταία δευτερόλεπτα καταθέτοντας καρδιά και ψυχή.

Οι παίκτες του Ηλία Αρχιμανδρίτη έκαναν ένα κακό τρίτο δεκάλεπτο και βρέθηκαν από το 32-24 να χάνουν με 40-48, για να κλείσουν το ημίχρονο με το σκορ 44-50. Την τέταρτη περίοδο βρέθηκαν στο μεγαλύτερο διάστημα πίσω στο σκορ, αλλά τα τελευταία 4 λεπτά κατάφεραν χάρη στην άμυνα τους να γυρίσουν μια διαφορά 6 πόντων και στο τέλος να πανηγυρίσουν τη νίκη με βολή του Κανελλόπουλου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-13, 18-11, 12-26, 23-16

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΑΡΧΙΜΑΝΔΡΙΤΗΣ-ΣΕΪΖΗΣ): ΖΑΡΖΑΝΗΣ, ΒΕΝΙΤΟΥΡΑΚΗΣ 4, ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ 8(2), ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ 9(3), ΣΤΑΥΡΟΣ 8, ΚΩΤΣΙΑΣ 9, ΣΕΡΕΠΙΣΟΣ 21(3), ΚΑΡΔΑΣΗΣ 2, ΣΦΗΝΙΑΣ, ΚΑΡΡΙΚΙ, ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 6.

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (ΚΑΤΣΑΜΠΕΚΗΣ): ΓΑΡΔΕΛΗΣ 5, ΠΟΛΥΜΕΝΑΚΟΣ 9(1), ΤΑΣΚΟΣ 2, ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 21, ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ 8(1), ΦΩΤΙΟΥ, ΠΑΝΑΓΙΑΡΗΣ, ΜΑΚΡΥΔΑΚΗΣ 6(2), ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΑΚΗΣ 5(1), ΚΩΣΤΑΡΗΣ 8, ΜΠΟΥΤΖΗΣ 2.