Home Σπορ ΑΟ Περιστερίου: Χαστούκι 4-0, στην Αθηναΐδα
ΑΟ Περιστερίου: Χαστούκι 4-0, στην Αθηναΐδα

0
0

Tο Περιστέρι πέρασε εύκολα από την έδρα της Αθηναΐδας με 4-0. Η ομάδα του Γιάννη Τάπραντζη δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο, έπνιξε την Αθηναΐδα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Μόλις στο 8’, ο Ηλιάδης, ο οποίος ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Κρεμμύδα στο 21? να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ηλιάδης και πάλι βρήκε δίχτυα για το 0-3, με τον 22χρονο μέσο στο 53’ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ (Γαληνός Νικολαϊδης): Κοντογεώργος, Τζήμας, Κατσιώρης (46’ Χαλάς), Κινδιλίδης (22’ λ.τρ. Τσελάνι), Μουκίδης, Λάππας, Ρηγόπουλος (75’ Μακρής), Τσουτσουδάκης, Νικολαϊδης, Πλεξίδας (82’ Βαγγελί), Τούρλας.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Γιάννης Ταπραντζής): Σκυριώτης, Αννιτσάκης (80’ Μπούζας), Κόρδας, Τασιούδης, Μουτζούρης, Κωνσταντόπουλος, Λέτσι, Χέλμης, Κρεμμύδας (70’ Ίγκλι), Ηλιάδης (60’ Παληγεώργος), Λειβαδάς (86’ Λιαγκόζης).