Home Σπορ Β’ ΕΣΚΑ: Νίκες για Άρη Πετρ. και Άμιλλα
Β’ ΕΣΚΑ: Νίκες για Άρη Πετρ. και Άμιλλα

0
0

Επέστρεψε στις νίκες ο Άρης Πετρούπολης με 62-51 επί του Λαγονησίου, ενώ η Άμιλλα πέτυχε την τρίτη σερί νίκη της με 73-56 επί του Αγ. Ελευθερίου.

Δύσκολη νίκη με 62-51 κόντρα στο Λαγονήσι πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης καθαρίζοντας την υπόθεση νίκη στην τελευταία περίοδο. Το ενισχυμένο Λαγονήσι  βρισκόταν συνεχώς πίσω στο σκορ, κρατώντας όμως τη διαφορά κάτω από τους δέκα πόντους. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν μία διαφορά δέκα πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου. Με δύο τρίποντα στο ξεκίνημα του τέταρτου δεκάλεπτου το Λαγονήσι μείωσε στους έξι (52-46) αλλά γρήγορα αντέδρασαν οι γηπεδούχοι και ανέβασαν τη διαφορά στους +11 και να πάρει την 8η νίκη στο πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα: 13-11, 33-28, 50-40, 62-51

Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Καγκαράκης, Βενιτουράκης  5 (1), Κουτσούκης 9 (1), Σταύρος 14, Κώτσιας 14, Σερεπίσος 6, Τασούλας 8, Χαϊδεμένος 6

Λαγονήσι (Χρηστίδης, Γκολεμάς): Κελέσης 6, Τσαφίλκος 5, Σημαιόπουλος 9 (2), Κοντός 2, Νικολάου 2, Σαμουρέλης 10 (1), Δαγτζης 8, Πετρακάκης 9 (1), Τσακναρίδης.

Μ.Ε.Λ.Α.Σ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ – ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 56-73

Εύκολη νίκη με 73-56 πήρε εκτός έδρας η Άμιλλα επί του Αγ. Ελευθερίου και συνεχίζει να προηγείται στο δεύτερο όμιλο με 25 βαθμούς (12-1, 935 – 839).

Δεκάλεπτα: 17-24, 30-41, 39-54, 56-73

Αγ. Ελευθέριος (Βένιος, Πετρέλης): Μπάλας 5 (1), Κορρές 4, Σκούρας 8, Σκρέμπος 11, Τουρνογλου 2, Σπυρλιδάκης 2, Σπυράκος Κ. 7, Σπυράκος Π. 2, Θεοδώρου, Σπανίδης 6 (1), Ζαχαριουδάκης 2, Πρέκας 7 (1)

Άμιλλα (Μακρής, Σεϊζης): Δημητρακούλης 4, Αναγνωστόπουλος 5 (1), Λαμπρόπουλος 12 (1), Τσιρόπουλος 19 (5), Φίλιος 4, Μαυροειδάκος 10 (1), Μάλλιος 9 (1), Παπαδημητρίου, Σφαντζικάκης, Σπηλιώτης 10.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 65-85

Με 65-85 ηττήθηκε η Παλατιανή από τον Βριλησσιακό. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντισταθούν μόνο για το πρώτο δεκάλεπτο.

Οι Νέοι Παλατιανής με 21 βαθμούς (7-7, 826-827) βρίσκονται στη 6η θέση.

Δεκάλεπτα: 20-19, 32-48, 58-68, 65-85

Παλατιανή (Μπαρδας, Μέσσας): Κούτρας 2, Αντωνόπουλος 8 (2), Σκαλωμένος 12 (2), Τριαντογιάννης 14, Καρυάτης 4, Παπαγγελάκης 13, Κωτσόπουλος, Ντόκος 10, Μπέκιος 2, Κατριβάνος, Τούντας

Βριλησσιακός (Μακρυδάκης, Ζερβός): Καραμπόκης, Ντόκος 5, Πανταζής 11 (1), Σπαρταλης 3 (1), Κωνσταντινίδης, Ζαπαντης, Τσόπης 13 (3), Σεγγούνας , Μακρυδάκης 15 (4), Νικόλλι 11 (1), Μωραϊτης 10, Σιλιτζήρης 17 (1).

ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ – ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 75-71

Για ένα ημίχρονο ο Θεμιστοκλής «φλέρταρε» με τη νίκη εκτός έδρας με τη Λυκόβρυση αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο τέλος υποχρέωσαν την ομάδα του Αιγάλεω σε ήττα με 71-75.

Ο Θεμιστοκλής με 21 βαθμούς (8-5, 865-746), βρίσκεται στην 4η θέση.

Δεκάλεπτα: 13-15, 30-44, 51-54, 75-71

Λυκόβρυση (Δημητρακέλος, Σπεης): Πρίφτι 9 (1), Θωμόπουλος, Πάτσιος 2, Στάθης 2, Γαλατίδης 4, Μαντάς Δ.9 (3), Μπαϊλας 24 (3),Μοσχοβής , Μέντζας 2, Δελατόλας, Ασημένιος 23, Μαντάς Α.

Θεμιστοκλής (Δαμιανίδης): Μαυρίδης 5, Ιγγλέζος 8 (2), Θάνος 6, Αρτσάνος 16 (4), Κουτσουβας 9, Χριστοφάκης, Χύτας 3 (1), Ναυπλιώτης 2, Παπαϊωάννου 3, Πλούμης 9 (1), Γονιδάκης 2, Κατσοχειράκης 8 (1).

ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ – ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 65-50

Ήττα σοκ με 65-50 υπέστη η Ολυμπιάδα Πετρούπολης εκτός έδρας από τα Γλυκά νερά με συνέπεια να πέσουν στην 3η  θέση της βαθμολογίας.

Δεκάλεπτα: 11-6, 27-21, 48-37, 65-50

Γλυκά Νερά (Κατσαμπέκης): Κοντογιωργάκης 8, Παπαθεοδώρου 6 (2), Φουρλάρης 2, Πολυμενάκος 11, Αυγουλάς 15, Ηλιόπουλος 15 (2), Κωσταρης, Φωτίου, Κοκκινίδης 1, Παρμαγκος 3 (1), Σταύρου 2, Τουλιάτος 2

Ολυμπιάδα Πετρούπολης (Αντωνάτος, Αχτίπης): Τσάκος 1, Χατζηγιαννάκης 2, Ροδόπουλος 9, Καραγρηγορίου 7 (1), Χρονόπουλος 22 (2), Ζαρράς, Λέσι, Μπατιστάκης 7, Φαρούλος, Μπουφίδης 2, Κακαλιάς, Καποθανάσης.