Home Σπορ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 1-1 Ο ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ 1-1 Ο ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

0
0

Ο Άρης Πετρούπολης ισοφάρισε το Κερατσίνι σε 1-1 στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε ένα σημαντικό βαθμό, ενώ θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη.

Μεταμορφωμένος στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης Πετρούπολης κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αργυρίου σε 1-1, το γκολ με το οποίο προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι στο 44’ με τον Μουκίδη.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να φύγουν και με το τρίποντο ακόμη αν είχαν καταφέρει να αξιοποιήσουν τις ευκαίριες των Γκούφα, Αργυρίου, Τσερκώνη, Γεραγωτέλλη.

Μετά από τέσσερις αγωνιστικές ο Άρης Πετρούπολης βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς (1-2-1, 6-5 γκ.)

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ: Ρουμπής, Μανδαμαδιώτης (46′ Μενάι), Κορώνης, Τσατσαρής, Λεβέντης, Γεραγωτέλλης, Τσερκώνης (72′ Σαμαράς), Αργυρίου, Αντωνακόπουλος, Γάγγος, Γκούφας.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Καπούταγλης, Κοντογιανννάτος, Νταγκουνάκης, Αγγελάκης, Βαττής, Ντούνιας, Λουβης (63′ Σαούλιας), Μουκίδης, Χαρίτος (83′ Ατζέλι), Μαχμουτάι, Μενδρινός.