Home Σπορ ΙΡΙΔΑ: ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ, 50-69 ΑΠΟ ΤΟΥΦΑ
ΙΡΙΔΑ: ΔΥΣΚΟΛΟ ΒΡΑΔΥ, 50-69 ΑΠΟ ΤΟΥΦΑ

0
0

Δύσκολο βράδυ πέρασε η Ίριδα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, καθώς ηττήθηκε στην έδρα της από την Τούφα με 50-69.

Το κακό πρώτο ημίχρονο πλήρωσε η Ίριδα που είδε την αντίπαλο ομάδα να ξεκινά με ένα σερί 9-0 και να τελειώνει το ημίχρονο με ένα ακόμη σερί 13-0 που της έδωσε ένα προβάδισμα 24 πόντων (17-41). Στην επανάληψη προσπάθησαν οι παίκτες του Σταματόπουλου, κυρίως στην τελευταία περίοδο, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν τη διαφορά.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κυριακόπουλος

Δεκάλεπτα: 10-22, 17-41, 32-60, 50-69

Ίρις Πετρούπολης (Σταματόπουλος, Τοπάκας): Πουρνάρας 4, Σταθάκης 3 (1), Αντωνόπουλος 3, Μητρόπουλος 7 (1), Δαφνης 1, Κακουριώτης 7, Τριαντογιάννης 14, Τραχιλης, Τζαβέλλας 2, Μηλιόπουλος 5 (1), Βασιλείου, Παπαδόπουλος

Τούφα (Σπηλιωτόπουλος, Αποστόλου): Κουγιάνος 11, Γκίνης 2, Μπαρτζ’ης 12 (2), Λιακόπουλος, Βαρελάς, Γιαννουλάκος 10, Παπαϊωάννου 16 (2), Πανέτης 2, Εμίρης 6 (2), Ταμπάκης 10 (2).

• Σε άλλα παιχνίδια του ομίλου ο Νικηφόρος ηττήθηκε με 77-84 από την Κιβωτό, ενώ οι Νέοι Παλατιανής επικράτησαν του Χαραυγιακού με 68-52.
  • Για τον δεύτερο όμιλο η ΜΕΝ γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα στον Άγιο Στέφανο με 39-88.