Home Σπορ ΙΡΙΔΑ: ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ, 62-76 ΑΠΟ ΑΡΤΕΜΙΣ
ΙΡΙΔΑ: ΤΡΙΤΗ ΗΤΤΑ, 62-76 ΑΠΟ ΑΡΤΕΜΙΣ

0
0

Χωρίς νίκη για τρίτη αγωνιστική έμεινε η Ίριδα Πετρούπολης που ηττήθηκε εκτός έδρας από την Άρτεμις Αχαρνών με 62-76.

Πάλεψε η Ίριδα για ένα ημίχρονο κόντρα στην Άρτεμις αλλά στην 3η περίοδο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά ασφαλείας, την οποία και διατήρησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Καθοριστικής σημασίας για την Ίριδα ο επόμενος αγώνας με τον Αθηναϊκό στην έδρα της.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-14,19-20,18-10,18-18

ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΧΑΡΝΩΝ (ΔΕΣΠΟΤΑΚΗΣ, ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ): Κομπωτίδης 3(1), Στρατομήτρος 28(4), Κωνσταντώνης 2, Αθανασάκης 9, Νασόπουλος 9(2), Μαζιάνης 6, Κατσαρός 5(1), Σιώμος 14.

ΙΡΙΔΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ): Πουρναράς 8(2), Κακουριώτης, Ζαχαριάς, Λυσανδρόπουλος 9(1), Κιουκής 8, Μπιλής 3, Αντωνόπουλος, Τριαντογιάννης 7, Βενιός, Τσερώνης 12, Χαϊδεμένος 9, Γιαννακόπουλος Ν. 6