Home Σπορ Super League: Απέδρασε με 1-1 από τους «Ζωσιμάδες» ο Ατρόμητος
Super League: Απέδρασε με 1-1 από τους «Ζωσιμάδες» ο Ατρόμητος

0
0

Ισόπαλος με 1-1 αναδείχθηκε ο Ατρόμητος με τον ανώτερο ΠΑΣ Γιάννινα και έφυγε με ένα πολύ σημαντικό βαθμό από μία δύσκολη έδρα.

Ο Ατρόμητος κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα και να πάρει μία ψυχολογική τόνωση ενόψει της δύσκολης συνέχειας και της προσπάθειας να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις.

Ο Κουλούρης εκμεταλλεύτηκε τις κόντρες στην περιοχή των γηπεδούχων και άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ, μόλις στο 2’. Πριν όμως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Περέα ισοφάρισε για τον ΠΑΣ με κεφαλιά-ψαράκι στη σέντρα του Σάλιακα στο 3’.

Στο 17΄ ο Περέα λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο γκολ, ενώ στο 40΄ ο Σνάιντερ με κεφαλιά σε σέντρα του Σάλιακα, έστειλε την μπάλα δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη.

Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ατρόμητου να χάσει μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Στρούγγης βρέθηκε απέναντι στον Σούλη αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ Γιάννινα απέκρουσε σε κόρνερ.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων με τον Γιαννιώτη όμως να αποδεικνύεται ανίκητος. Στο 48΄ απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του Μπρένερ. Το ίδιο έκανε στο 59΄ σε σουτ του Σάλιακα, όπως και στο 71΄ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του δεξιού μπακ του ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο 73’ είπε όχι στο Λώλη αλλά και στο 75’ απέκρουσε και το δυνατό σουτ του Καραχάλιου.

Ο Ατρόμητος μετά από 16 αγώνες βρίσκεται στην 13η θέση με 10 βαθμούς (2-4-10, 15-33 γκ.)

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Καραχάλιος, Γκαρντάβσκι, Στάνκο, Μπρένερ, Σνάιντερ, Μορέιρα (63΄ Λώλης), Περέα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο, Βασιλαντωνόπουλος, Γκαλβάο, Στρούγγης, Ντένιτς, Καρτάλης (66΄ Χαρίσης), Σάλομον, Σπιριντόνοβιτς (66΄ Μουνίθ), Μπεντινέλι (88΄ Νταβιώτης), Κουλούρης.