Home Σπορ Super League 2: “Κόκκινο” στο Αιγάλεω, 1-2 η Καλαμάτα
Super League 2: “Κόκκινο” στο Αιγάλεω, 1-2 η Καλαμάτα

0
0

Η Καλαμάτα με δύο γκολ του μόνιμου σκόρερ της, Γιάννη Λουκίνα πέρασε με το διπλό από την έδρα του Αιγάλεω (1-2)

Ο Λουκίνας με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο καθάρισε για την Καλαμάτα υποχρεώνοντας το Αιγάλεω μετά από έξι διαδοχικές νίκες στην έδρα του σε ήττα. Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, η Καλαμάτα έβαλε τις βάσεις της νίκης από το πρώτο μέρος, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων.

Στο 28′ μετά από προσπάθεια του Γρίβα, ο Λουκίνας σε κενή εστία άνοιξε το σκορ και στο 40′ ο επιθετικός της Καλαμάτας εκμεταλλευόμενος τη λάθος μεταβίβαση του Δημητριάδη βγήκε τετ-α-τετ και πλάσαρε τον Σικαλιά πετυχαίνοντας το 0-2.

Το Αιγάλεω ανέβασε την απόδοσή του πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε στο 77′ να μειώσει σε 1-2 με τον Αρναρέλλη που πλάσαρε στην κίνηση έστειλε τον Ταΐρη. Η Καλαμάτα όμως αντιστάθηκε στη συνέχεια και κράτησε το προβάδισμα ως το τέλος.

ΑΙΓΑΛΕΩ (ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Πιαστόπουλος, Λάσκαρης, Αρναρέλλης, Τριμμάτης, Τσιλιγκίρης, Δημητριάδης

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μόζερ, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Παπατόλιος, Παυλίδης, Αναστασόπουλος, Τάτος, Γρίβας, Λουκίνας