Home Σπορ Super League 2: «Πάγωσε» το Αιγάλεω στο Παγκρήτιο, 0-1 από Εργοτέλη
Super League 2: «Πάγωσε» το Αιγάλεω στο Παγκρήτιο, 0-1 από Εργοτέλη

0
0

Το Αιγάλεω ηττήθηκε με 0-1, με γκολ του Κωστανάσιου, εκτός έδρας από τον Εργοτέλη στο παγωμένο Παγκρήτιο.

Σε ένα δύσκολο αγωνιστικό χώρο και κάτω από αντίξοες συνθήκες το Αιγάλεω δεν μπόρεσε να απειλήσει αισθητά σε κανένα σημείο του αγώνα τον Εργοτέλη που πήρε τη νίκη με 1-0. Μέτριο το πρώτο ημίχρονο, με τον Εργοτέλη να ελέγχει το ρυθμό απέναντι στο ακίνδυνο Αιγάλεω. Η έντονη βροχόπτωση δυσχέραινε τις προσπάθειες των παικτών. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο πρώτο ημίχρονο δύο φορές με τον Μπουρσέλη που σκόραρε στο 15′, αλλά το γκολ ακυρώθηκε, και στο 38′ με εκτέλεση φάουλ.

Στο 58′ ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ. Ο Κωστανάσιος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από ασθενή απόκρουση του Σικαλιά σε κεφαλιά του Μπουτσάκη.

Το Αιγάλεω μετά από 12 αγώνες βρίσκεται στην 5η θέση με 21 βαθμούς (6-3-3, 13-7 γκ.)

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (ΝΙΚΟΣ ΜΠΑΔΗΜΑΣ): Τσέλιος, Σερβιλάκης, Ντουμάνης, Mico (Ποζατζίδης 25’ ), Κόλα, Πέϊος, Βουτσάς, Μπουρσέλης, Κωστανάσιος, Κοκκίνης (Κόνραντ 68’) Φάραγκ (Μπουτσάκης 46’)

ΑΙΓΑΛΕΩ (ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ): Σικαλιάς, Παναγιώτου, Αναστασίου, Βλάχος, Παπανικόλας, Καλύβας, Πιαστόπουλος, Λάσκαρης, Αρναρέλλης, Καθάριος, Τριμμάτης