Home Σπορ Superleague 2: Στο 1-1 έμειναν Διαγόρας και Αιγάλεω
Superleague 2: Στο 1-1 έμειναν Διαγόρας και Αιγάλεω

0
0

Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από τη Ρόδο το Αιγάλεω μετά το 1-1 με τον Διαγόρα

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Διαγόρας Ρόδου και Αιγάλεω μετά το μεταξύ τους 1-1. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας από μία σημαντική ευκαιρία. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 31ο λεπτό σε απομάκρυνση του Βλάχου μετά από σέντρα του Μπαστιάνου και οι φιλοξενούμενοι έχασαν σημαντική ευκαιρία στο 44ο λεπτό με τον Χοτζάλι.

Το Αιγάλεω στο 51ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Δημητριάδη, αλλά ο Διαγόρας αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Καρατάσιο στο 77ο λεπτό.

Το Αιγάλεω με 25 βαθμούς (7-4-4, 16-10 γκ.) βρίσκεται στην 5η θέση.

Διαγόρας (Προβίδας): Μπίντσης, Τοπάλ, Καρατάσιος, Ρουγκάλας, Τάτσης, Γιώργου, Μουμίν, Λαμπίρης (62ο Μιράντα), Τσιαντούλας (90ο Μπούμπας), Σίνγκ (90ο Σάιμπερτ), Μπαστιάνος.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Αναστασίου, Καλύβας, Βλάχος, Λάσκαρης (78ο Πιαστόπουλος), Καθάριος, Δημητριάδης (88ο Βουκελάτος), Χοτζάλι (70ο Τριμμάτης), Τσιλιγκίρης (78ο Αρναρέλης), Σέχου.